Nieuw energiecontract afsluiten
Met uw nieuwe energieleverancier sluit u een contract af voor bepaalde of voor onbepaalde tijd en kiest u voor een vast of variabel tarief en voor groene of grijze stroom. Naast het contract zijn meestal de ‘Algemene Voorwaarden voor levering van gas en elektriciteit aan kleinverbruikers’ van toepassing.
Vast of variabel tarief? Of gecombineerd?
In het contract met uw nieuwe energieleverancier kunt u voor gas en elektriciteit kiezen voor een vast of variabel tarief of een combinatie tussen vast en variabel.
Meer transparantie in aanbod energieleveranciers
Vereniging Eigen Huis vindt het van belang dat energieleveranciers duidelijk zijn over producten en prijzen. Dat maakt kiezen voor de consument gemakkelijker. De vereniging streeft ernaar dat consumenten probleemloos en moeiteloos kunnen overstappen naar een andere energieleverancier. Overstappen kan voor de consument een gunstiger (goedkoper, groener) energiecontract opleveren. Daarnaast bevordert het de marktwerking onder energieleveranciers.
Ontwikkeling energieprijzen
De energieprijzen worden door allerlei factoren beïnvloed. Het blijft speculeren wat het gunstigst is: een energiecontract met variabele tarieven voor stroom en gas of een energiecontract met vaste tarieven?
Einde aan stilzwijgend verlengen
Contracten voor bijvoorbeeld energie mogen vanaf 1 december 2011 niet meer zomaar stilzwijgend worden verlengd. Eindelijk gaat de Wet van Dam in. In sommige gevallen is het wél toegestaan om overeenkomsten na afloop van de contractduur automatisch voort te zetten. Voorwaarde is dan wel dat klanten hun contract op elk gewenst moment kunnen opzeggen, met een opzegtermijn van een maand. De veranderingen gelden niet voor contracten die voor 1 december 2011 zijn afgesloten. Nu kunnen klanten een contract vaak alleen per (aangetekende) brief stopzetten, maar ook dat is verleden tijd. Als u een contract via internet afsluit, kunt u het ook op internet beëindigen.
Vereniging Eigen Huis