Woonlasten voor huiseigenaren
Op 18 maart kun je stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Hoeveel belasting moet jij betalen aan de gemeente en wat krijg je ervoor terug? Wat kan de gemeente doen en waar kun je op letten als je gaat stemmen?

Wat vinden de mensen op straat?
Wat kan jouw gemeente doen?
Gemeenten bepalen zelf hoe hoog de onroerendezaakbelasting (OZB) is en waar deze inkomsten aan worden besteed. Daarmee beïnvloedt de gemeenteraad direct hoeveel jij betaalt en in welke voorzieningen zij wel of niet investeren.
Wij vinden dat de gemeente dit moet doen
- Wees terughoudend met het verhogen van de OZB en andere woonlasten, zodat kosten voorspelbaar en redelijk blijven.
- Maak slimme keuzes en werk samen met buurgemeenten, zodat oplossingen efficiënt en betaalbaar kunnen worden gerealiseerd.
- Behoud essentiële voorzieningen zoals groen en sport, en blijf investeren in woningbouw, infrastructuur en gebiedsontwikkeling.
Meer over de gemeenteraadsverkiezingen
Zo zetten we ons in voor dit thema
Stabiele en voorspelbare woonlasten
Vereniging Eigen Huis zet zich in voor stabiele en voorspelbare woonlasten. Of het nu gaat om lokale belastingen, hypotheekrenteaftrek of waterschapslasten.
Lees verder