Huiseigenaar
VvE
BackNieuws

Tweede Kamer stemt in met gemeentelijke leegstandsheffing

De Tweede Kamer heeft deze week ingestemd met de invoering van de leegstandsheffing. Gemeenten krijgen hiermee de bevoegdheid om een belasting op te leggen wanneer een woning langer dan een jaar leegstaat. Het gaat in Nederland om zo’n 30.000 woningen.

Vereniging Eigen Huis is voorstander van de leegstandsheffing. In tijden van woningnood is het moeilijk te verantwoorden dat woningen langdurig leeg blijven staan. Een financiële prikkel kan ertoe bijdragen dat zowel koop- als huurwoningen sneller beschikbaar komen.

Gemeenten bepalen zelf de invulling

Gemeentebesturen krijgen vrijheid bij de uitvoering van de maatregel: zij kunnen zelf bepalen hoe hoog de heffing is, wanneer deze ingaat, en of het een vast bedrag wordt, of een bedrag dat oploopt – bijvoorbeeld gebaseerd op de WOZ-waarde. Gemeenten kunnen er ook voor kiezen om de heffing niet in te voeren. Voorlopig geldt de maatregel alleen voor woningen; later kan dit worden uitgebreid naar andere panden.

Uitzonderingen noodzakelijk

Vereniging Eigen Huis benadrukt dat de maatregel op een begrijpelijke en uitvoerbare manier moet worden vormgegeven. Het moet duidelijk zijn wat onder leegstand wordt verstaan en er moet een redelijke termijn gelden voordat de heffing ingaat. Particuliere eigenaren die te maken hebben met tijdelijke leegstand, bijvoorbeeld door verhuizing, verbouwing, ziekte of verblijf in het buitenland, moeten worden uitgezonderd.


Deel dit artikel

  • facebook
  • linkedin
  • mail
  • whatsapp

Nieuws

Alle actuele berichten
  • Al 50 jaar in actie

  • Onafhankelijk advies

  • Ruim 800.000 leden

  • Jouw woningmarktexpert

  • Al 50 jaar onafhankelijk advies voor huiseigenaren