Voor VvE'sContact
BackHome
Kennisbank

Kan ik de bank vragen mijn hypotheeklasten te verlagen bij (toekomstige) betalingsproblemen?

Ja, je kunt de geldverstrekker vragen of jouw hypotheeklasten aangepast kunnen worden als je betalingsproblemen hebt. De volgende oplossingen zijn mogelijk:

  • Tijdelijk minder of geen rente betalen
    Dit is een tijdelijke oplossing, je moet later terugbetalen. De meeste geldverstrekkers stellen de voorwaarde dat er sprake moet zijn van werkloosheid, terugval van inkomen, tijdelijke arbeidsongeschiktheid, scheiding of overlijden partner.
     
  • Betaalstop volledige maandbetaling
    Dit is een tijdelijke oplossing, je moet later terugbetalen. De meeste geldverstrekkers stellen de voorwaarde dat er sprake moet zijn van werkloosheid of terugval van inkomen.
     
  • Rentemiddeling
    Wanneer de rente laag is en je hebt geen geld om de boete voor het oversluiten in één keer te betalen, dan kan  een oplossing zijn.
     
  • Oversluiten
    Het oversluiten naar een andere rente of hypotheekvorm om de hypotheeklasten te verlagen, kan een oplossing zijn. Hier zijn wel advieskosten aan verbonden. Zijn de financiële problemen zo groot dat je deze kosten niet kunt betalen? Door de  mag de geldverstrekker in deze situaties de advieskosten betalen. Zij zijn hier niet toe verplicht.
     
  • Woonlastenfaciliteit
    Heb je een hypotheek met , dan kun je mogelijk gebruikmaken van de . Onder voorwaarden hoef je dan ook een tijd minder of geen rente te betalen.

Aandachtspunten

  • Zet jouw inkomsten en uitgaven op een rij, voordat je in gesprek gaat met de geldverstrekker of de hypotheekadviseur. 
  • Je moet wel toekomstperspectief hebben, dus de lage inkomsten moeten tijdelijk zijn. Onderbouw waarom de inkomsten tijdelijk laag zijn. Bijvoorbeeld: je hebt snel weer werk omdat in jouw branche veel banen zijn. Of je wacht op een uitkering van de overlijdensrisicoverzekering na overlijden van je partner.
  • Heb je een (bank)spaarhypotheek, dan is het verlagen van de rente vaak niet de oplossing omdat de premie voor de spaarpolis dan weer omhoog gaat.
  • Wanneer de rentevastperiode nog niet voorbij is en je wilt de rente opnieuw vast zetten, dan krijg je mogelijk te maken met een boete. Mocht je in de betalingsproblemen zitten of je verwacht betalingsproblemen, probeer dan te onderhandelen over de boete. Misschien zijn er meer mogelijkheden dan je voor ogen had.
  • Het wijzigen naar een andere hypotheekvorm kan fiscale consequenties hebben, bespreek dit met de hypotheekadviseur. 

Hoe nu verder

Ook interessant in kennisbank

Deel deze pagina

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • mail
  • whatsapp

Direct naar

OpleveringskeuringBouwtechnische keuringHypotheekadviesJuridisch adviesCollectieve Inkoop ZonnepanelenSpoedklusserviceEigen Huis Verzekeringen
VEH
PrivacystatementCookiebeleid & instellingenDisclaimerCVD-meldingAlgemene voorwaardenOpzeggen
facebookinstagramlinkedintwitteryoutube